Zmiany VAT – Comarch przygotował serwis dotyczący zmian w przepisach

Nowe stawki podatku VAT, wprowadzenie faktury uproszczonej czy zmiana zasady, która określa moment powstania obowiązku podatkowego to tylko niektóre zmiany w przepisach, które przygotowuje dla przedsiębiorców Ministerstwo Finansów. Aby móc dobrze przygotować się do zmian, Comarch przygotował specjalny serwis www.ZmianaVAT.Comarch.pl.

Zmiany to drugie imię podatku VAT. Obecny rok możemy uznać w tym względzie za wyjątkowy, bo to trzeci rok w historii obowiązywania VAT w Polsce, w którym podatek ten się nie zmienia – przednio były to 1996 i 1994. Zmiany przepisów znajdują zawsze swoje odzwierciedlenie w potrzebie dostosowania systemów księgowych, szkoleń pracowników i prowadzą do licznych błędów w okresach przejściowych. Przywołać tu można przełom 2010/2011 roku, kiedy to zmieniała się podstawowa stawka podatku VAT z 22% na 23% i początek obecnego roku. W tych okresach wyraźnie widoczne było poruszenie wśród przedsiębiorców, którzy nie zdążyli dostosować firm lub proces ten odłożyli na ostatnią chwilę. Dotyczyło to zarówno oprogramowania, jak i aktualizacji urządzeń fiskalnych – kas czy drukarek. Niestety powodowało to zbędne koszty dla tych firm w postaci droższych „ekspresowych” usług lub wyższej ceny za aktualizację oprogramowania. Mając na uwadze powyższe warto już dziś upewnić się, czy firma posiada system z wykupioną aktualizacją, a także już teraz warto zastanowić się nad polityką cenową, która w nieodległej przyszłości może ulec zmianie.

– Postanowiliśmy wyjść naprzeciw przedsiębiorcom i stworzyliśmy zestawienie najważniejszych zmian, które czekają przedsiębiorców. W serwisie www.ZmianaVat.Comarch.pl na bieżąco publikujemy aktualności dotyczące zmian w przepisach, które powinny rozjaśnić zawiłe zagadnienia prawne i pokazywać, na jakim etapie i w którą stronę zmierzają prace nad ustawą. Najważniejsze z publikacji można znaleźć także na naszym profilu w serwisie Facebook – mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarch, dyrektor Sektora ERP.– Zapraszamy zatem do śledzenia strony www.ZmianaVAT.Comarch.pl, a tym samy do dobrego przygotowania firmy na zbliżające się wyzwania – dodaje Zbigniew Rymarczyk.

W drugim półroczu 2012 roku Comarch planuje również przeprowadzenie szkoleń online dotyczących wprowadzenia przepisów oraz ich konsekwencji dla codziennej pracy firmy. O terminach i szczegółach e-szkoleń Comarch będzie informował na stronach serwisu www.ZmianaVAT.Comarch.pl.

Article source: http://www.comarch.pl/centrum-prasowe/aktualnosci/erp/zmiany-vat-comarch-przygotowal-serwis-dotyczacy-zmian-w-przepisach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>